Menu
Alışveriş Sepetiniz

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

Madde 1.Sözleşmedeki TARAFLAR

Bu Yazılı Sözleşme aşağıda belirtilen taraflar arasında ve yine aşağıda belirtilen şartlar ve hükümler kapsamında karşılıklı olarak imzalanmıştır. 


A.”Alıcı” ; (Bu sözleşmede bundan sonra kısaca "ALICI" olarak anılacaktır; Ürünleri Satın Alan Kimse Şahıs Kişi Kurum Kuruluş olabilir)

B.‘Satıcı’ ; (Bu sözleşmede bundan sonra kısaca "SATICI" olarak bahsedilecektir. AksesuarAra.com olarak da anılabilir)


Adı Soyadı:

Adresi : 


Alıcı Bu sözleşmeyi kabul etmekle birlikte sözleşmenin içeriğindeki siparişi onayladığı takdirde söz konusu sipariş bedeli ve varsa kargo ücreti, kapıda ödeme hizmet bedeli, vergi gibi belirtilen diğer ek ücretleri ödeme sorumluluğu altına gireceğini ve bu konuda önceden bilgilendirildiğini peşinen kabul eder ve onaylamış sayılır.

 

Madde 2. TANIMLAR

İşbu sözleşmenin uygulanmasında ve yorumlanmasında aşağıda yazılı terimler karşılarındaki yazılı açıklamaları ifade edeceklerdir.

 

ALICI: Bir mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişiyi,

SATICI: Ticari veya mesleki faaliyetleri kapsamında tüketiciye mal sunan veya mal sunan adına veya hesabına hareket eden şirketi,
SİPARİŞ VEREN: Bir mal veya hizmeti SATICI’ya ait internet sitesi üzerinden talep eden gerçek ya da tüzel kişiyi,

TARAFLAR: SATICI & ALICI
SÖZLEŞME: SATICI & ALICI arasında akdedilen işbu sözleşme
Alışveriş Sitesi: Aksesuarara.com - SATICI’ya ait internet sitesi
ÜRÜN / MAL: Bu Alışverişe konu olan taşınır ürünü; kolye küpe yüzük bileklik gibi tüm takı çeşitleri ve telefonlara dair tüm aksesuar çeşitlerini bununla birlikte sitede yeralan tüm ürünleri ifade eder.
YÖNETMELİK: Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ni (RG:27.11.2014/29188) gereğince
HİZMET: Site genelinde belirtilen kullanıcılara sunulan ücretli ve ücretsiz tüm hizmetler; kargo, kapıda ödeme bedeli gibi diğer tüm hizmet faaliyetleri kapsamında bulunan işlemleri kapsamaktadır.
İLGİLİ KANUN: 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun geçerlidir.

 

 

 

Madde 3. KONU

Bu Sözleşme, ALICI ’nın, SATICI ’ya ait olan Aksesuarara.com güvenli e-ticaret sitesi üzerinden bilgisayar, tablet, telefon üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatıda belirtilen ürün ve hizmetlerin satışı ve teslimat süreçleri ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenleyerek bildirir..

 

Site genelinde bulunan Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar geçerli satış fiyatıdır. Yayınlanan fiyatlar ve belirtilen açık vaatler site üzerinde güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerli olacaktır. Süreli olarak yayınlanan bedeller ve fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerliliğini koruyacaktır. Özetle süreli indirime girmiş bir ürün indirim süresi bitene kadar geçerlidir sipariş esnasında bu ürünün fiyatı otomatik olarak değişebilir ve güncellenebilir bu noktada satıcının belirlediği fiyatı peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

 

 

 

 

 

Madde 4. SATICI BİLGİLERİ

Ünvanı Site Adı : AKSESUARARA.COM

Adresi :.....................................................................................

Telefon : 0262 606 0 716

Eposta : info@aksesuarara.com

 

 

Madde 5. SİPARİŞ VEREN KİŞİ BİLGİLERİ ( Satın Almayı Gerçekleştiren )

Adı Soyadı yada Ünvanı

Adresi

Cep yada Sabit Telefon

Eposta Adresi

 

Madde 6. ALICI BİLGİLERİ ( Ürünleri Teslim Alacak Olan Kişi )

Teslim edilecek kişi adı soyadı:

Ürünlerin Teslimat Adresi:

İletişim Telefonu

Eposta Adresi

 

 

Madde 7. BU SÖZLEŞME KONUSU HİZMET ÜRÜN - ÜRÜNLERİN BİLGİLERİ


Madde 7.1 Ürünlerin /  Hizmetlerin genel özelliklerini meteryali, türü, rengi, miktarı, markası, modeli, adedi) SATICI ’ya ait internet sitesi olan AKSESUARARA.COM ‘da güncel olarak yayınlanmaktadır. Ayrıca Satıcı tarafından herhangi bir kampanya düzenlenmişse ilgili ürün ve/veya hizmetin genel ve temel özelliklerini detaylarını kampanya süresince güncel site üzerinden inceleyebilirsiniz. Çekilen fotoğraflar ve ekran görüntüleri buna dahil değildir. İlgili açıklama ve bilgiler kampanya tarihine kadar geçerlidir.

Madde 7.2. Site Üzerinde Listelenen ve Aksesuarara.com ‘da  yayınlanan / gösterilen fiyatlar satış fiyatıdır. Olası sistem hataları, yanlış fiyatlandırma ve  hack(saldırı) durumları hariç İlan edilen fiyatlar ve yazılı sözler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Belirli bir süre için yayınlanarak ilan edilen fiyatlar ve hizmetler ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

 

Madde 7.3. Sözleşme belirtilen mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satış fiyatı aşağıda gösterilmiştir.

 

Ürün Açıklaması Adet Birim Fiyatı Ara Toplam

(KDV Dahil)

Kargo Tutarı

Toplam :

 

Ödeme Şekli ve Planı

Teslimat Adresi

Teslim Edilecek kişi

Fatura Adresi

Sipariş Tarihi

Teslimat tarihi

Teslim şekli

 

Madde 7.4.  Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücreti SATICI tarafından ödenecektir. Kapıda ödeme Hizmet bedeli ise ALICI tarafından ödenecektir.

 

Madde 8. FATURA BİLGİLERİ

Adı Soyadı Ünvanı

Adresi

Cep yada Sabit Telefon

Faks

Eposta Adresi

Fatura teslim : Fatura elektronik ortamda yada sipariş teslimi anında teslim edilecektir.

 

Madde 9. GENEL HÜKÜMLER

 

Alt Madde 9.1 Ürünün / Ürünlerin, belirtilen 30 günlük yasal süreyi aşmamak koşulu  ile ALICI nın bulunduğu adresin uzaklığına bağlı olarak internet sitesindeki  belirtilen süre boyunca  ALICI veya ALICI’nın yönlendirdiği adresteki kişi, kurum,kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürünün ALICI’ya teslim edilememesi durumunda, ALICI’nın sözleşmeyi feshetme hakkı bulunmaktadır. Özel Sipariş durumlarında ise ürünler ALICI  için özel olarak getirtileceğinden dolayı 90 günü bulabilir 90gün içerisinde açıklamasında özel sipariş bildirimi içeren ürünler bu süreye dahildir.  

 

Alt Madde 9.2 Bu Sözleşmede Mevcut taraflardan ALICI, SATICI’ya ait olan internet sitesi AKSESUARARA.COM ‘u hiçbir şekilde kamu işleyiş ve düzenini bozucu, genel ahlak ve terbiye kurallarına aykırı, diğer 3. kişileri rahatsız ve taciz edecek şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, diğer kişilerin maddi ve manevi haklarına saldıracak, zarar verecek ve tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Bununla birlikte, üye başkalarının SİTE ve SİTEDE bulunan hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı eylemler (saldırı, diğer bilgilere erişmeye çalışma, hack, turuva atı, virüs, spam, ping, yanıltıcı olumsuz yorum, yalan beyan.) gibi iş ve eylemlerde kesinlikle bulunamaz.

 

Alt Madde 9.3 Bu sözleşmede ALICI, Sözleşme konusu ürünün teslimatı için Sözleşme’yi elektronik ortamda bilgisayarından, telefonundan yada tabletinden veya (Smart TV) den teyit ederek onaylayacağını, herhangi bir sebeple sözleşme konusundaki ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, SATICI’nın sözleşme konusu ürünü teslim yükümlülüğünün sona ereceğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

Alt Madde 9.4 ALICI, ürünü / ürünleri ALICI veya ALICI’nın belirttiği adresteki kişi ve - veya kuruluşa tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız kullanılması sonucunda sözleşme konusu ürün bedelinin ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI'ya ödenmemesi halinde, ALICI Sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde kargo ve taşıma bedelleri ALICIYA ait olacak şekilde SATICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 

Alt Madde 9.5 SATICI, ürünü / ürünleri eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa sertifika bilgileri garanti belgeleri, varsa hediyeler kullanım kılavuzları işin gereği olan bilgi ve belgeler ile teslim etmeyi, standartlara uygun bir şekilde işi doğruluk ve dürüstlük esasları dâhilinde ifa etmeyi, hizmet kalitesini koruyup yükseltmeyi, işin ifası sırasında gerekli dikkat ve özeni göstermeyi, ihtiyat ve öngörü ile hareket etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

Alt Madde 9.6 ALICI, SATICI ’ya ait internet sitesi olan AKSESUARARA.COM ve veya mobil uygulamaları kullanırken yasal mevzuat hükümlerine uymayı ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ALICI’yı bağlayacaktır.

 

 

Alt Madde 9.7 ALICI ile sipariş anında kullanılan kredi kartı sahibinin aynı kişi olmaması veya ürünün ALICI’ya tesliminden evvel, siparişte kullanılan kredi kartına ilişkin güvenlik açığı, yasa dışı kullanım tespit edilmesi halinde, SATICI, kredi kartı sahibine ilişkin kimlik ve iletişim bilgilerini, siparişte kullanılan kredi kartının bir önceki aya ait ekstresini yahut kart sahibinin bankasından kredi kartının kendisine ait olduğuna ilişkin yazıyı ibraz etmesini ALICI’dan talep edebilir. ALICI’nın talebe konu bilgi/belgeleri temin etmesine kadar geçecek sürede sipariş dondurulacak olup, mezkur taleplerin 24 saat içerisinde karşılanmaması halinde ise SATICI, siparişi iptal etme hakkına sahiptir.

 

 

Alt Madde 9.8 ALICI, SATICI’ya ait internet sitesi olan aksesuarara.com da sözleşme konusu malın / ürünün genel özelliklerini, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgilendirme metinlerini okuyup, bilgi sahibi olduğunu, elektronik ortamda bilgisayar, tablet ve telefon üzerinden gerekli onayı verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI’nın; Ön Bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit etmesi, mesafeli satış sözleşmesinin kurulmasından evvel, SATICI tarafından ALICI' ya verilmesi gereken adresi, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikleri, ürünlerin vergiler dâhil fiyatını, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

Alt Madde 9.9 SATICININ, ALICI tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla ALICI’ya ulaşma hakkı bulunmaktadır. ALICI, işbu sözleşmeyi kabul etmekle SATICI’nın kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini açıkça kabul ve beyan etmektedir.

 

 

Alt Madde 9.10 SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

 

Alt Madde 9.11. SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, öğrendiği tarihten itibaren 3 gün içinde yazılı olarak tüketiciye bildireceğini, 14 günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. 

 

Alt Madde 9.12 SATICI’ya ait internet sitesi olan aksesuarara.com üzerinden, Satıcının belirlediği 3. Parti web sitelerine ödeme, kargo takibi, ve bilgilendirici linkler oluşturabilir, iş ortaklığı çerçevesinde SATICI sitede bulunan tüm verileri talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda değiştirebilir ve güncelleyebilir.

 

 

Alt Madde 9.13 SATICI, tarafların iradesi dışında gelişen, önceden öngörülemeyen ve tarafların borçlarını yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hallerin oluşması gibi mecburi sebepler halleri nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI da siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini SATICI’dan talep etme hakkına sahiptir.. ALICI tarafından siparişin iptal edilmesi halinde ALICI’nın nakit ile yaptığı ödemelerde, ürün tutarı 14 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. ALICI, SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasına ilişkin ortalama sürecin 2 ile 3 haftayı bulabileceğini, bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI’nın hesaplarına yansıması halinin tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’yı sorumlu tutamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

 

Alt Madde 9.14 ALICI, sözleşme konusu ürün ve veya hizmeti teslim almadan önce kontrol edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürün yada hizmeti kargo şirketinden teslim almaması gerekmektedir Teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra ürün ve hizmetin dikkatle korunması borcu, ALICI’ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa Ürün / hizmet kullanılmamalıdır. Varsa Hediyeler, belgeler ve Fatura iade edilmelidir.

 

Alt Madde 9.15 Bu sözleşme içerisinde belirtilen maddeler veya alt maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden kullanıcı / üye bu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, SATICI’yı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ayrı tutacaktır. Ayrıca; bu ihlal/ler nedeniyle, olayın hukuk alanına götürülmesi halinde, SATICI’nın üyeye karşı üyelik sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.

 

 

Madde 10. CAYMA SÜREÇLERİ ve CAYMA HAKLARI

 

Alt Madde 10.1 Cayma hakkının kullanılması için siparişin onaylandığı süreden itibaren 14 günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün bu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 

 

A / 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

B / Site üzerinde footer kısmında bulunan Ürün İptal & İade formu,

C / İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları, hediyeleri, belge ve evrakları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ambalajı yırtılmış, ürün üzerindeki etiket ve belgeler çıkartılmış ise ürün iade edilemez

D / SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 15 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

E / ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

F / Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

 

 

Alt Madde 10.2 ALICI; mesafeli satış sözleşmesinin ürün satışına ilişkin olması durumunda, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, SATICI’ya bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir. ALICI, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

 

 

Madde 11 CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, kişisel takı; kolye, bileklik, küpe, yüzük, halhal, broş, toka, giyim ürünleri, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler( tüm takı ve giyim kategorileri), teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının,  telefon aksesuarlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Satın alınan ürünlerin denenmesi test edilmesi, bir veya daha fazla kez kullanılması, varsa güvenlik bantlarının yırtılması, varsa emniyet mühürlerinin koparılması, etiketlerin koparılması, etiket kutu ve kolilerinde yırtıklar, ezikler ve deformasyonlar olması, poşetlerin delinmesi, emniyet uyarılarının sökülmesi gibi durumlarda ürünlerin tekrar pazarlanamayacağı için geri iadeleri kesinlikle mümkün değildir. Bununla birlikte Özel sipariş olarak belirtilen ürünlerin sipariş edilmesi dahilinde ürünler ALICI ya özel olarak yurt dışından getirtileceği için tekrar geri iadesi mümkün değildir özel sipariş ürünler Çanta Ketegorisindeki ürünleri kapsamaktadır.

 

 

Madde 12. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder


Madde 13. YETKİLİ MAHKEMELER

Bu sözleşmeden ALICI ve SATICI arasında doğan anlaşmazlıklarda şikayet ve itirazlar, aşağıdaki kanunda belirtilen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılacaktır. Parasal sınıra ilişkin bilgiler aşağıda belirtilmiştir; : 01 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2019 yılı için tüketici hakem heyetlerine yapılacak başvurularda değeri:

 

a) 2.400 (iki bin dört yüz) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetleri,

b) Büyükşehir statüsünde olan illerde 2.400 (iki bin dört yüz) Türk Lirası ile 3.610 (üç bin altı yüz on) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri,

c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 3.610 (üç bin altı yüz on) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri,

ç) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 2.400 (iki bin dört yüz) Türk Lirası ile 3.610 (üç bin altı yüz on) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetleri görevli kılınmışlardır.

İşbu Sözleşme ticari amaçlarla yapılmaktadır.

 

Madde 14. YÜRÜRLÜK

ALICI, Site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdiğinde bu sözleşmedeki tüm madde ve altmadde şartlarını kabul etmiş sayılır. SATICI, siparişin gerçekleşmesi öncesinde işbu sözleşmenin sitede ALICI tarafından okunup kabul edildiğine dair onay alacak şekilde gerekli yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür. 

SATICI:

ALICI:

TARİH: