Menu
Alışveriş Sepetiniz

Kargo & Teslimat Süreci

Aksesuar Ara ® ‘da Kargo ve Gönderi Süreçleri Nasıl Çalışıyor ?

Bu Çok güzel, eğer bu yardım ve bilgilendirme makalesini okuyorsanız ya siparişi oluşturdunuz yada yeni ürünlerinize bir tık uzakdasınız demektir ve bu bizim için güzel bir gelişme. Merak etmeyin bu süreçte sizin yanınızdayız.

Devam edelim...  AksesuarAra.com ‘da bir ürün beğendiniz ve almak istiyorsunuz peki kargo gönderim ve teslimat süreçleri nasıl işliyor şimdi birlikte soru başlıklarıyla birlikte cevaplayarak ilerleyelim.

Ürünlerin Kargoya verilme Süreci Kaç Gün ?

İşin aslı biz bu süreçte günler değil saatlerle yarışıyoruz Aksesuar Ara.com olarak e-ticaret sitemizde ilkelerimiz gereği genellikle 12 ile 24 saat arasında siparişinizi kargoya teslim ediyoruz! Evet bu çok hızlı biliyoruz fakat bu noktada çok hızlıyız. Bknz; (Özel sipariş (alt satırda))

Ürünler Stokta Mevcut mu?

Sitemizde satışa sunulan ürünler stoklarımızda mevcut olmakla birlikte kontrolleri yapılmış paketlenmişlerdir sadece isim ve adresinizin yazdığı  kargo etiketlerinin yapıştırılmasını beklemektedir. Ürünlerimiz içerisinde sadece Bayan çanta kategorisindeki ürünler özel sipariş olarak geçmektedir. Lütfen Okuyun; ( Özel Sipariş )

Nedir Bu Özel Sipariş ?

Şöyle özetleyelim özel sipariş kişiye özgündür yani sipariş veren kişi için yurtdışındaki tedarikçilerimiz tarafından temin edilen ürünlerdir bu ürünler sadece Bayan Çanta kategorisindeki ürünleri kapsamaktadır. Sitemizde bulunan Kolye Küpe Takı Yüzük gibi ürünlerle telefon aksesuarları kategorisindeki tüm ürünler süper hızlı yani ( 12 – 24 Saat ) sürede gönderilmektedir.

Hangi Kargo şirketi ile çalışıyorsunuz ?

Türkiyenin en ücra köşesine bile ürün gönderebilmek için PTT Kargo ve Yurtİçi Kargo ile çalışmaktayız bazı durumlarda MNG kargo ile de gönderim sağlayabiliyoruz.

Kargo Ücretli mi? Ücretliyse ne kadar öderim?

Sitemizde sattığımız tüm ürünlerde KARGO ÜCRETSİZ ’dir! Gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsiniz eğer kargo görevlisi sizden ücret talep ederse ürünleri teslim almayın bazen kargo çalışanları hata yapabiliyor biz AksesuarAra.com sizleri bilgilendirmek ve oluşabilecek sorunlar için önceden  önlem ve aksiyonlarımızı almak zorundayız.

Kapıda Ödeme Nasıl Oluyor?

Kapıda ödemeli gönderimlerde ürün bedelini diğer masraflarla birlikte ürünlerinizi teslim alırken PTT kargo görevlisine ödemeniz gerekmektedir. Kapıda ödeme sadece Nakit olarak yapılabilmektedir. Kapıda ödeme için hizmet bedeli olarak ürün bedeline ek olarak +4,90TL masraf yansıtmak zorunda kalıyoruz, bunun için sizden anlayış bekliyoruz. Kapıda ödemeli gönderimler sadece PTT Kargo ile yapılabilmektedir ve Kredi kartı ile kapıda ödeme YAPILAMAZ!

Ürünlerim Kapalı Kutuda mı Geliyor ?

Evet ürünleriniz özenle paketlenerek gönderilmektedir ve içleri görünmezdir. Bazı kullanıcılarımız gelen kargo paketler içinden farklı bir şey çıkmasından endişe ediyorlar. Merak etmeyin kargonuzu içiniz rahat bir şekilde teslim alabilirsiniz Aksesuar Ara ’da asla müşterilerimizi aldatacak ve kandıracak işlemler uygulanmaz. Satışını yaptığımız ürünler değerli olduğu için kargoda kaybolma ve çalınma risklerine karşı önlem almak zorundayız.

Bizi Nasıl Bilgilendiriyorsunuz ?

Evet işte buna çok önem veriyoruz!  Türkiye ’nin en hızlı ve Güvenli e-ticaret sitesi Aksesuarara.com olarak sizleri tüm süreçlerde bilgilendirmeyi kendimize ilke edindik. Siparişinizin durumu her değiştiğinde her gelişmede size SMS ile bilgilendirme yapıyoruz. Siparişiniz oluştu, Ürünleriniz hazırlanıyor, Siparişiniz Paketleniyor, Kargoya verildi, Kargo Takip Numarası gibi... SMS ve Mail ile sizi bilgilendiriyoruz.

Kargocular Beni Bulamamış ?

Woops bu onların en çok söylediği bahanelerden biridir... merak etmeyin ürünleriniz tekrar bize geri gelecek ve o bölgede daha hızlı ve güvenli dağıtım yapan başka bir kargo firması ile tekrar göndereceğiz. Fakat kapıda ödemeli siparişlerde Yeniden PTT Kargo ile göndermemiz gerekecektir.

Kargomu Kendim Takip edebilir miyim ?

Tabiki kargonuzu takip edebilmeniz için size bir takip numarası yada takip linki gönderiyoruz bu şekilde kargonuzu takip edebilir nerede olduğunu görebilirsiniz bu konuda sizden hassasiyet bekliyoruz bazı müşterilerimiz sipariş veriyorlar fakat kargolarını hiç takip etmiyorlar amacımız ürününüzü güvenle ve zamanında size ulaştırmak.

Birisine Hediye Gönderebilir miyim ?

Tabiki! Hediye Gönderebilirsiniz hatta içine not bile yazabiliriz bunun için ödeme sayfasında “Siparişiniz ile ilgili notunuz varsa alalım” bölümünde söylemek istediklerinizi bize iletebilirsiniz sizin için gerekli hassasiyeti ve önemi göstereceğimize emin olabilirsiniz.

Kargo Ne kadar Sürede Geliyor?

Kargonuzu 12 ile 24 Saat arasında biz teslim ediyoruz, bu noktadan sonra kargo şirketleri bulunduğunuz mesafeye göre 1 ile 3 gün arasında siparişinizi size teslim eder.

24 Saat Diyorsunuz ya Hafta sonu neler oluyor?

Evet hafta sonları, resmi tatiller ve bayramlarda verilen siparişler sonraki ilk iş gününde kargoya teslim ediliyor bu noktada bizim de yapabileceğimiz bir şey yok! çünkü kimse çalışmıyor.

Bu soru ve cevap akışını yeterli olmadı mı? Bazen böyle şeyler olabiliyor biz de yazmayı unutabiliyor müşterilerimizde sormayı, şimdi farklı bir sorunuz varsa bize iletişim bölümünden ulaşarak soru istek öneri şikayet gibi iletmek istediklerinizi yazabilirsiniz.

Şimdi bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz