Menu
Alışveriş Sepetiniz

İptal ve İade Süreci

İPTAL ve İADE ŞARTLARI...

AksesuarAra.com olarak öncelikle tüm alışveriş sürecinde ve sonrasında kalite standartlarımız ve müşteri memnuniyeti ilkelerimiz gereği size yardımcı olmaya çalışacağız.

Ön Bilgilendirme...

Öncelikle bu sürece girdiğiniz için üzgünüz... tüm ekibimiz olarak ürün seçimlerinden, çok açılı ve ultraZOOM profesyonel fotoğraf çekimlerine, Ürün açıklamalarından müşteri iletişim ve bilgilendirme süreçleri dahil ilkemiz gereği profesyonel olarak çalışmaktayız. Bu Sebeple eğer gerçekten iptal ve iade işlemi gerekmiyorsa bu süreci şimdi durdurabilirsiniz. Tabiki amacımız sizleri yaptığınız bu alışverişten memnun etmek ve sizlerden pozitif geri dönüş ve %100 memnuniyet ile bir sonraki alışverişte tekrar görüşmektir.

Biz bu konuda ne düşünüyoruz ve nasıl çalışıyoruz ?

Evet internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar ürünlere dokunamaz, hissedemez, tadamaz ve deneyemezler. Müşterilere sadece tek açıdan ürün fotoğrafı gösterilir ve satın almaları beklenir, Oysa ki AksesuarAra.com olarak biz bu süreçte satışa çıkardığımız özel ve seçkin ürünlerin fotoğraflarını doğal ve farklı renklere sahip ışıklar altında ön arka yan ve uygulama şeklinde, ultra zoom fotoğraf makinası ve lensleri ile birlikte makro olarak çekmekteyiz, ve ürünü ait açıklamaları detayları ile anlatarak müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız bu süreçte hatta bazı ürünlerimizde 360 dereceli HD videolarla birlikte içerikleri zenginleştirmekteyiz. Yani web sitemiz ve mobil uygulamalarda gördüğünüz ürün fotoğrafları ve içerikleri tamamen gerçeği yansıtmaktadır.

Madde 1.0 Ürünler Neden İade Edilir ?

Ürün Görsellerde yada videolarda  göründüğünden farklıdır.
Ürün İmitasyon / Replika ve benzerdir yada kullanıcıyı kandırma amaçlı sahte üründür.
Ürün açıklamalarda anlatıldığı gibi değildir.
Ürün Hasarlı yada sorunludur.
Yanlış Ürün Gönderilmiştir / Değişim İşlemi başlatılır.

Sipariş Nasıl ve Neden İptal Edilir ? İptal ve İade arasındaki fark Nedir?

Sipariş oluşturulduktan sonra sistem siparişiniz için çalışmaya ve hazırlık sürecine geçmeye başlar. Eğer herhangi bir sepeble ürünün gelmesini istemiyorsanız siparişinizi kargoya verilmeden önce iptal edebilirsiniz buna SİPARİŞ İPTALİ denir . Siparişinizi iptal etmek için 0262 606 0 716 nolu hattımızı sistemimizde kayıtlı cep telefonu üzerinden arayarak müşteri  temsilcilerimize sesli onay verip iptal talebinizi onaylatabilirsiniz, eğer siparişinizi kapıda ödemeli yada eft/havale ile vermişseniz ödeme yapmadığınız taktirde siparişiniz otomatik olarak iptal edilir. Eft / havale ile ödeme yapmışsanız muhasebe departmanımız tarafından geri aranarak para iadesi için sizden IBAN bilgileriniz talep edilecektir. Kredi kartıyla yapılan ödemeler sonrasında siparişinizi iptal etmek isterseniz AksesuarAra.com olarak biz  ödemenizin kartınıza geri iadesi için gerekli süreci başlatacağız biz talimat verdikten sonra ödemeniz kartınıza ortalama 7 iş günü içerisinde yansıyacaktır. Hesap hareketlerinden hareket dökümü alarak paranızın geri ödendiğini görebilirsiniz. İade ise yukarıda Madde 1.0 ‘da bahsedilen sebepler çerçevesinde gerçekleştirilir. Yani ürünü teslim aldıktan sonraki sürece ise iade işlemi denir. Bu ikili birbirinden teslim almadan önce ve teslim aldıktan sonra olmak üzere 2 ye ayrılarak farklılık gösterir.

 

Hangi Ürünler ve Siparişler İade Edilebilir yada İade Edilemez ?

Siz bilmiyorsunuz belki ama biz size anlatalım, bazı müşteriler ürünleri sipariş verip kullandıktan sonra iade etmek istiyorlar! Biz bu duruma tamamen karşıyız ve desteklemiyoruz. Bu yüzden satışa açtığımız ürünleri en ince ayrıntı ve detayına kadar görselleştirip açıklıyoruz. Bu sebeple farklı ve yanlış ürün gelme riskini sıfıra indiriyoruz.

  • Hijyen kuralları açısından cildinize temas eden hiç bir ürünü iade alamıyoruz, çünkü diğer müşterilerimizin sağlığı açısından buna çok önem veriyoruz. Bu guruba giren ürünler ise kolye, küpe, bileklik, toka, yüzük, halhal gibi takı aksesuar ürünlerden oluşmaktadır.
  • Özel Siparişli Ürünler ; bu ürünler ise sizin için özel olarak getirtilmiş yada üretilmiş ürünlerdir bu ürünler genellikle yurt dışı iş ortaklarımız tarafından size özel olarak getirtilip tüm nakliye ve gümrük masrafları ödendiği için iadeleri olmamaktadır, Alacağınız ürünün açıklama bölümlerinde “Özel Sipariş” ibaresi geçmektedir bu ürünler kesinlikle iade edilemez.
  • Kutusu, Etiketi, İçeriği, belge ve evrakları eksik olan ürünler kesinlikle iade edilemez.
  • Paketi, Ambalajı açılmış, güvenlik mühürü kopartılmış, kutu, lisans, sertifika, etiket ve uyarı işaretleri yırtılmış, hasar görmüş, tamir edilmiş, ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.
  • Yeniden satılışa engel olan durumlar, kullanım, test etme, deneme gibi işlemler gerçekleştirilmiş ise ürünler kesinlikle iade edilemez.
  • Kişisel kullanıma özgü olak kişisel bakım ve kozmetik ürünleri, makjay malzemeleri, kişisel bakım alet ve araçları ( makas, tarak, cımbız vb.) paketi ve kapağı açılmış kremler, yağlar, şampuan ve benzeri akışkan ve katı, toz ürünler. Cilt bakım ürünleri hijyen ve sağlık kuralları kesinlikle iade edilemez.
  • Ürün yanında gelen belge evrak ve tüm metaryallerle birlikte gönderilen hediyelerin eksik olması durumunda iade işlemi yapılamaz
  • Satın alınan ürünün yanında hediye ürün gönderilmiş ise değişimi ve iadesi mümkün değildir.
  • Size belirtilen ve Anlaşmalı kargo haricinde farklı bir kargo ile geri gönderilen ürünler kesinlikle iade alınmaz ve ALICI ‘ya tüm masrafları ile birlikte geri gönderilir.
  • Beden ve boyut uyumsuzluğu nedeni ile geri gönderilen iade ürünler deneme işlemi yapıldığı  için iade edilemezler.

 

İade Sürecini Nasıl Başlatacağım ?

AksesuarAra.com olarak bu konuda size yardımcı olmaya çalışacağız. Türkiye’nin en Hızlı ve Güvenli e ticaretsitesi Aksesuar Ara ‘dan aldığınız bir ürünü iade mi etmek istiyorsunuz ?  İade sürecinizi başlatmanız için lütfen herhangi bir bilgisayardan https://www.aksesuarara.com adresine girerek hesabınıza e-posta ve şifreniz ile giriş yapınız. Hesabım > Siparişlerim linkine sağdaki menüden yada en üst sağ tarafta bulunan hesabım sekmesinin altındaki Siparişlerim sekmesini kullanarak ulaşabilirsiniz. Siparişleriniz listeli olarak karşınıza gelecektir size kısa mesaj (SMS) ile gelen sipariş numarasını listeden bulun, Sağdaki Göster ( Göz Simgesi ) ‘ne tıklayın ve sipariş detaylarına ulaşınız. Açılan pencerede sağ da bulunan “kırmızı”  “Ürün İade” butonunu kullanarak süreci başlatabilirsiniz ürünü iade etmek için gerekli seçenekler otamatik olarak dolacaktır, siz sadece iade nedeni ve sebeplerini seçerek yada açıklama bölümüne yazarak süreci başlatabilirsiniz müşteri temsilcilerimiz sizinle 48 saat içerisinde iletişim kuracak ve iptal, iade sürecinizi başlatacaktır.