Menu
Alışveriş Sepetiniz

Gizlilik & Güvenlik Politikamız

AKSESUARARA.COM ‘da GİZLİLİK VE GÜVENLİK

 

Türkiye’nin en Hızlı ve Güvenli alışveriş markası AksesuarAra.com online e-ticaret sitesini kullanan üye, misafir, ziyaretçi ve müşterilerin gizlilik ve güvenliğini sağlamayı temel ilkeleri arasına almıştır.

 

Bu belge Aksesuar Ara ™ online e-ticaret sitesi ve mobil uygulamaları kapsayan; Mesafeli Satış Sözleşmesi, İptal iade Şartları ve  Çerez Politikaları ile ayrılmaz bir bütün olarak bağlıdır bu belgeyi okumadan önce İptal İade Şartları ve Mesafeli Satış Sözleşmesi dökümanlarımızı okumanız AksesuarAra Siz ve diğer kullanıcılarımızı korumamız için zorunludur.

 

AksesuarAra.com web sitesi, mobil site ve google play ile App Storda bulunan uygulamalarımız üzerinden çeşitli amaçlarla kişisel verileri toplayabilir. Yazının devamında kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı nerede ve nasıl kullanılacağı ile birlikte nasıl korunduğu da anlatılmaktadır.

 

Bu Gizlilik ve Güvenlik Politikası içeriği ile sizlerden topladığımız hangi verilerin neden toplandığını ve hangi amaçlar için kullanılacağını verilerinizi ve bilgilerinizi nasıl yönetip değiştirebileceğinizi tüm detay ve açıklamaları ile öğrenmenizi amaçlıyoruz.

 

 

Online e-ticaret sitemiz farklı dönem ve zamanlarda üyelerine ve müşterilerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında ön bilgilendirmeler, indirimler ve promosyon teklifleri, sizi şaşırtacak gelişmeleri içeren teklifleri gönderebilir. Kullanıcılarımız site ve mobil uygulamalara kayıt olup / hesap oluştururken veya üyeliksiz alışveriş esnasında bu gibi bilgileri alıp almama konusunda kendi öz iradeleri doğrultusunda seçim yapabilirler. Üyelik girişi yapıldıktan sonra ise bildirim ve bülten aboneliklerini açıp kapatabilirler.

 

Kart ve Kişisel bilgiler hakkında size düşen sorumluluklar Kullandığınız Banka ve Kredi kartı güvenliği için kart numarası, son kullanım tarihleri ve CCV2 kodu gibi bilgilerinizi en yakınlarınız bile olsa hiç kimse ile paylaşmamanızı öneririz. Bununla birlikte e-posta adresinizi şifrenizi de kimseyle paylaşmayınız.Şifrenizi kolay tahmin edilebilecek doğum tarihi, soyad, lakab yada tuttuğunuz takımın kuruluş yılı gibi basit numaralardan oluşturmayın.

 

Sizi Aramamız ve Sizden bilgi talep etmemiz hususunda önemli bilgilendirme ; Aksesuarara.com çalışanları olarak sizi arayarak kart bilgileriniz, TC kimlik numaranız, anne kızlık soyadı, 3D alışveriş şifreleri kart güvenlik kodu gibi özel bilgiler kesinlikle istenmez. Bu bilgileri kesinlikle iletmeyin. Dolandırıcılar kargo etiketi üzerindeki bilgileri kullanarak sizi arayabilir ve yukarıda bahsedilen bilgileri isteyebilirler. Oluşabilecek maddi ve manevi kayıplardan tamamen üyelerimiz ve kullanıcılarımız sorumludur.

 

AksesuarAra.com, Üyelik Sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Mağazamız üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Mesafeli Satış Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

 

AksesuarAra olarak, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak görmeyi ve gizliliğin sağlanması ve devamlılığı, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli ilgi ve özeni göstereceğine söz vermektedir..

 

Hangi Bilgileri Topluyoruz ?

Özetle sistemimizin işleyebilmesi ve sürecin güvenli bir şekilde tamamlanabilmesi için kullanıcılarımızdan Ad Soyad ve Ünvan bilgilerinin yanı sıra iletişim için kullanılacak cep telefonu numarası, kargoların ve faturaların teslimi için kullanılacak cadde, sokak, daire kapı numarası, apartman adı, il ilçe, üyelik esnasında kullanacağınız ve siparişiniz hakkında bilgilendirmelerin yapılacağı e-posta adresiniz, sitemizde yaptığınız aramalar ve gezdiğiniz ürünler, sepete aldığınız ürünler, sitemizde gezilen sayfalar, ziyaret süreleri, kullanılan cihazlar, ekran çözünürlükleri, ziyaretçilerimizin hangi şehirden ve hangi browser(tarayıcılardan girdiği) davranış süreçleri, IP adresleri gibi bilgiler Analistik kayıtlarımız altında tutulmaktadır. Sistemimizde Kredi Kartı, Bankamatik Hesap Kartı, IBAN numaraları gibi finansal içeriklere ait hiç bir veri kaydedilmemektedir.

 

 

SSL Şifrelemesi ve Http(s)  Aksesuarara.com olarak sitemize girdiğiniz tüm bilgiler SSL sertifikası ile şifrelenerek sunucumuza gönderilmektedir ve sitemizden gelen her türlü resim içerik yazı ve dökümanda yine aynı şekilde şifrelenerek size gönderilmektedir. Bu sebeple tarayıcınızın adres satırında http:// yerine https:// olarak yani kilitli güvenli bağlantı olduğunu göstermektedir.

 

Sorumluluklarınız ; 3.parti yazılımlar riskler ve uyarılar; bilgisayarlarda yada telefonlarda sizin kontrolünüz dışında yüklenmiş yada farkında olmadan izin verdiğiniz eklenti, program ve uygulamalarda bilgilendirme alanlarına girdiğiniz bilgileri sizin bilginiz ve izniniz dışında kullanabilir, farklı uzak bir sunucuya gönderebilir yada veri tabanlarına yazdırabilirler. Kullanıcı olarak size düşen sorumluluk ise kişisel bilgilerinizi güven altında tutmakdır, bunun için web ve internet güvenlik araçları, trojan, key logger, korumaları gibi önlemleri almanız bilmediğiniz program ve uygulamaları indirmemeniz ve kullanmamanızı önemle öneririz.

 

Telefon Kullanımı ve SMS ile bilgilendirmeler; aksesuarara.com en etkili iletişim araçlarından biri olan SMS i interaktif olarak kullanmaktadır, sisteme tanımladığınız telefon numaranız size özeldir ve sitemizin hiç bir noktasında paylaşılmaz telefon numaranız üyelik anından sipariş süreçlerine kadar olan tüm süreçleri size bildirmek için kullanılır gerektiğinde müşteri hizmetlerimizde size ulaşmak için kullanabilir, aynı zamanda bu telefon numaranız WhatsApp iletişim hattı görsel ve yazılı bilgilendirmeler içinde kullanabilir telefon numaranız aynı zamanda kargo etiketilerinin üzerine basılabilir bu size ulaşılabilmesini mümkün kılar bunların dışında telefon numaranız özel kampanya, bildirim ve fırsatlar için de kullanılabilmektedir 3. Şahışlarla ve firmalarla hiç bir pazarlama için kullanılmaz.

 

e-posta adresiniz; üyelik işlemleri içerisinde kullanmanız gereken önemli belirleyicilerden biridir. E posta adresiniz, sipariş durumları, üyelik bilgileri, şifre sıfırlama, hesaba giriş gibi işlemlerde kullanılır ve değiştirilemez, e posta adresiniz 3. Firmalarla paylaşılmaz farklı firma ve ajanslar için yeniden pazarlama tekniklerinde kullanılmaz  ilgili e posta adresinize bazen kampanya ve bilgilendirmeleri, fırsatları ve avantajlarla yenilikleri gönderebiliriz.  Sistemimiz aynı zamanda sepetinizde bıraktığınız ürünleri hatırlatmak içinde e posta adresinizi kullanabilir.

 

Bilgileri Nasıl Topluyoruz ?


Telefon, tablet yada bilgisayarlardan Sitemiz ve mobil uygulamalarımız üzerinden girdiğiniz ad soyad telefon adres e posta gibi bilgileriniz otomatik olarak bize iletilir.
İletişim formu üzerinden girilen bilgileri
Diğer formlar üzerinden girilen bilgileri
Siparişleriniz
İade işlemleriniz
Yorumlar ve Değerlendirmeler
Sosyal medya hesaplarımız üzerinden girilen bilgiler ve mesajlar
Canlı Chat ve Sohbet uygulamalarımıza girdiğiniz bilgiler
WhatsApp üzerinden gönderilen bilgiler
Analistik bilgileri ( yaş, şehir, süre, davranış )
IP adresleri
Parazar araştırması yapan şirketler ve Acenteler vasıtasıyla, bilgi bankaları, şirketler ve programlar
Telefon görüşmeleri ile kaydedilen bilgiler
Adres güncellemeleri, parola değişim istekleri ve  yeni üyelikleri görebiliyoruz
Shopier üzerinden girilen bilgiler ve geri dönüşler
Ses Kayıtları
Sosyal medya kanalları, Google vb. arama motorlarının kullanımı, Reklamlar

Üyelik sözleşmeleri ve diğer sözleşmeler, kampanyalar, başvurular, formlar, teklifler,


 

Kişisel verilerinizi hangi amaçlarla topluyor ve kullanıyoruz ?

Üyelerimizin Müşterilerimizin ve  ziyaretçilerimizi daha iyi tanıyarak ihtiyaçlarını anlamak
Müşterilerimizle daha hızlı ve etkin iletişim kurmak ve daha hızlı çözümler üretmek
Reklam, Pazarlama ve Satış tekniklerinin sürekliliğini sağlamak
Müşterilerimize ilgi ürünlerine ve aramalarına göre ürünler sunabilmek

Sitemizdeki aramalarınızı takip ederek ön plana çıkartmak ve kategorileri geliştirmek
Yaşadığınız hata ve sorunları loglayarak düzeltme ve sistem çalışmalarını yürütmek
Ürünlerimiz ve Satış sonrası menuniyetleri ölçümlemek
Sitede geçirilen süreleri gezilen sayfaları  ölçmek ve geliştirmek
Kurumsal iş ortaklığı kurmak

 

Güvenlik, bilgilerinizin güvenlik ve öneminin farkındayız! Aksesuar Ara olarak tüm bilgilerinizi veritabanımızda kaydediyor ve günlük olarak uzak sunucularda ve özel yedekleme harddisklerimizde yedekliyoruz. Sorumluluk olarak bu bilgilerin ne kadar önemli olduğunu ve onları korumanın da bi o kadar zor olduğunun bilincindeyiz. Oluşabilecek Hack, saldırı, hırsızlık – çalınma, uzak sunuculara kontrol dışı erişimler, sunucu saldırıları gibi durumların oluşabileceğinide ayrıca ve önemle belirtiriz. Bu gibi durumlarda AksesuarAra.com sorumlu tutulamaz. Üye ziyaretçi ve kullanıcılarımız bunu peşinen kabul eder ve herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

 

Kişisel verilerin silinmesi; kişisel bilgileriniz yöneticilerimiz ve editörlerimiz tarafından ön bilgilendirme yapılmadan gerekli durumlarda silinebilir ve site kurallarına uymadığınız taktirde üyelikten çıkarılabilirsiniz. Editörlerimiz gerekli durumlarda şifre güncellemesi yapılabilir, sizin bilginiz ve talebiniz doğrultusunda adres şehir gibi bilgilerinize erişilerek güncellemeler yapabilir.  Üyeliğinizi silemezsiniz ama sizin yazılı olarak talep etmeniz durumunda sistemimize kayıtlı tüm bilgileriniz silinir ve üyelikten ayrılabilirsiniz bu geri dönüşü olmayan bir işlemdir ve silinen verileriniz tekrar geri getirilemez, eski siparişlerinizi görüntüleyemez mesajlarınıza ve diğer bilgilerinize ulaşamazsınız.  Üyeliğiniz silindikten sonra fırsatlar kampanyalar ve avantajlardan faydalanamazsınız içeride olan tüm haklarınızdan vazgeçmiş sayılırsınız. Bu sözleşmeyi içeren onay kutucuğunu işaretlediğiniz taktirde bu hüküm ve koşulları kabul etmiş sayılırsınız.

 

Bilgilendirme : Kişisel Veri Sahibi Olarak; Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11. maddesinde Belirtilen Haklarınız:

 

(A)Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,

(B)Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

(C)Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

(D)Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

(E)Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,

(F)Amaç, süre ve meşruiyet prensipleri dâhilinde değerlendirilmek üzere silinmesini veya yok edilmesini isteme,

(G)Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi ya da yok edilmesi halinde bu işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

(H)İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi durumunda aleyhinize bir sonucun ortaya çıkması halinde bu sonuca itiraz etme, Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi ve bu sebeple zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

 

Kişisel verilerin Korunması Kanunu ’nun 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı olarak, Başvuru Sahibi’nin şahsen başvurusu ile Noter vasıtasıyla, Başvuru Sahibi’nce 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanununda tanımlı olan “güvenli elektronik imza” ile imzalanarak, Şirketimizin elektronik posta adresine gönderilmek suretiyle, Şirketimize iletebilirsiniz.

 

Yukarıdaki bilgi uyarı ve açıklamaların tamamını anladığınıza dair bilgilendirme ve onayınız aşağıdaki gibidir;

Yukarıdaki bilgilendirme metninin / yazısını (tamamını ve tüm maddelerini) okudum, okuduğumu eksiksiz olarak anladım ve AksesuarAra.com Üyelik sistemine, https://www.aksesuarara.com üzerinden, mobil uygulama ve sitelerden gizlilik ve güvenlik sözleşmesini bununla birlikte sitenin altında (footer)’da ve sipariş anında yer alan mesafeli satış sözleşmesi ve iptal iade şartlarını da onaylayarak ve tamamına onay vererek KVKK kapsamında kişisel verilerimin, yukarıda belirtilen yöntemler ile toplanmasına ve yine yukarıda belirtilen amaçlar dahilinde kullanılıp işlenmesine kendi açık rızam ve hür iradem ile onay veriyorum.

 

 

Veri Sorumlusu             : AksesuarAra.com

Telefon                          : 0262 606 0 716

E-posta Adresi              : info@aksesuarara.com
Adres                            : Dumlupınar Mh. Cenk Sk. No:35 Kartepe / KOCAELİ