PSİKOLOJİK DENGE BULMAK İÇİN TAVSİYE EDİLEN DOĞALTAŞLAR

Denge, hayatımızı düzende tutan en büyük etmendir. Bizi  derinden etkiler ve farklı şekillerde hayatımızda varlığını sürdürür. Hayatımızın düzenli olması için işimizi ve ailemizi daha iyi dengelememiz gerekebilir. Hatta daha fazla iç denge bulmamız ve ruhumuza ve bedenimize uyumu geri getirmemiz gerekebilir. Artık günümüz karmaşık dünyasında bu dengeleme işi pekte kolay değildir. Dikkatimizi dağıtan ve kendi kendimize kalmamızı engelleyen okadar çok şey vardır ki bunların arasında boğulup kalırız. Her şey kendiliğinden yola girmeyebilir ve bizde o kadar meşgul olarabiliriz ki ruhun, zihnin ve bedenin dengesinin eşit derecede önemli olduğunu unuturuz ve başka şeylere sarılırız. Amaç ister günlük yaşamımızın sorumluluklarını dengelemek, ister içsel benliğimizi dengelemek olsun doğaltaşlar bu işte bize yardımcı olabilir.

Biz Aksesuar Ara olarak yaşamınızda kaybetiğiniz dengeyi size geri kazandırmak için Turkuaz taşını öneriyoruz. Dengenin ve keşfin renk ışınıdır Turkuaz. Turkuaz doğaltaşının titreşimleri duygularınızda ve içsel dünyanızda dengeye kavuşmanıza yardımcı olur. Duygularınızı kontrol altına alarak rahatlamanıza ve kaybedilen dengenin geri kazanılmasına yardımcı olur.

Doğal olarak Turkuaz hayatımızada denge kurmaya yardımcı mükemmel bir taştır, adeta barış, huzur ve olumsuzluklardan korunmada temel taştır. Sosyal hayatımızda, iş hayatımızda ve kendi benliğimizde, barış ve huzur duygusunu dengeleyerek odağı merkez kalbe taşır. Mutsuzluğun ve mutluluğun nedenlerinin daha net anlaşılmasına imkan vererek, onlara hakim olmada yardımcı olur. Üzerimizde aksesuar olarak taşıyacağınız turkuaz taşından yapılmış bir doğaltaş kolye, yüzük veya küpe denge sağlamakta ciddi anlamda yardımcımız olacaktır.

Bu önemli yolda bir diğer doğaltaş ise krizokol dur. Kötü düşünceleri uzaklaştırarak dengeye ulaşmayı kolaylaştırır. Bazen hayatta sahip olduğumuz ama aslında kurtulmak istediğimiz şeyler olabilir endişe hastalık acı ve sebebini ne olduğnu bilmediğimiz üzüntü hali gibi. İşte sadece bunlar bile iç dengemizin bozulması için yeterlidir. Aksesuarlarımızda kullandığımız Krizokol  kristali ile evrenin mükemmelliğini hissedip kabul ederek, fiziksel bedeni, aklı ve duyguları yeniden düzene sokacak olan iç görüler sağlayabilir, ve bu sayede iç denge ve öz farkındalığa ulaşabiliriz.Kaplangözü taşı, karar vermekte zorlandığımız ve kararszılık yaşadığımız zamanlarda çakralarımızı açarak bizim için en iyi olacak seçeneği seçmemizde yardımcımız olur. Bir denge taşı olarak adlandırılır. Fiziksel olanı ruhsal olanla dengelemeye çalışır, aşırıya kaçma eğiliminde olunduğunda tüm kutup tipleri arasındaki uyumlu merkezi bulmamızı sağlar.

Kaybettiğimiz dengemizi bulabilmek bazen zor ve bunaltıcı olabilir. Duygusal veya sosyal haytta bu kadar çok şey yaşarken; ruhumuz, duygularımız, düşüncelerimiz veya ailemiz, kariyerimiz, hayatımızla nasıl denge kurabiliriz... doğaltaşların yaşamımızdaki denge ve uyumu  geri kazandırmasında yardımcı olabileceğine inanıyoruz. Turkuaz, krizokol ve kaplan gözü kristallerini deneyebiliriz.Burada yer alan bilgi ve içeriklerin kesinliği ve doğruluğu %100 kanıtlanmamış olup bir tavsiye niteliği taşımaz. Buradaki yazılar Bir düşünce temeline dayanmaktadır. Olumlu düşünceler olumlu sonuçlar getirebileceğini unutmamamız gerekir. Kadınlar doğaltaşların kullanımı konusunda biraz daha şans sahibidirler ve bu mineralleri özenle hazırlanmış olan takılar üzerinde küpe, yüzük, bileklik veya kolye olarak kullanabilirler.