Olumsuz Düşüncelerden kurtulmak için doğal taşlarla tedavi yöntemleri

Olumsuz düşünceler  kaygı ve korkuların üstesinden gelmek oldukça zor bir durumdur, ne kadar uğraşsakta buna engel olamıyoruz ve bu durumlar bizi rahatsız ediyor.  Fakat hayatın bir noktasında yani bir gün veya hayatın bir anında belkide şimdi bu olumsuzlukların üstesinden gelmek zorundasın ve bunu gerçekleştirebileceğine inanmalısın.

Bu kötü hisler ve düşünceler kendimizden ayırabileceğimiz veya en azından yenilenmek için bir mola verdiğimizde etrafımızdakilerden de gelebilir. Bununla birlikte olumsuz düşünceler içinden geldiği zaman bunlardan kaçmak ve savaşmak çok mantıksız çünkü hepsi sana ait olmayan bir kurgudan ibaret olduğunu anladığında kendine güleceksin bu saçmalıklara mı canımı sıktım diye bu sefer de kendine kızacaksın ve tebessüm edeceksin.

Evet, doğru her şey birden bire olmuyor bazen yardıma ihtiyaç duyabiliyoruz, zihnimiz bulanıklaştığında doğru ve yanlışı ayırt edemediğimizde benlik saygınıza zarar verebilirsiniz. Bu zararlar depresyon ve endişeye bunlarla birlikte ümitsizliğe kadar gidebilir. Ama artık endişe etmenize gerek kalmadı yazının içeriğinde belirttiğimiz gibi içinden gelen sana ait olduğuna inandığın ama aslında seni rahatsız eden “sana ait olmayan bir kurgu” dan ibarettir.Aslında bu olumsuz düşünce lerden kurtulmak sandığınızdan daha kolay olabilir ve doğaltaşların iyileştirici gücü sizi kuşatabilir. Belki burada yazılanları okuduktan sonra doğaltaşlara bile ihtiyacınız kalmayacak ama yine de süreci desteklemeniz için güzel bir yeniliğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyoruz.

Akuamarin, Sitrin, Ametist, Turkuaz Taşı ve turkuaz mavi tonları soğuk kış mavisinin yaklaşmakta olan sıcak yeşil ışınıyla harmanlanmasıdır. Dünyanın ve oluşumun rengidir aslında mavi, tazelik ve yeni bir başlangıcın sembolüdür çoğu zaman. Sizi dinginliğe ve dengeye yaklaştıran bir huzuru vardır.  Mavi tonlarındaki doğaltaş aksesuar lar kendinizi bulmanıza ve yaşamınızda ve duygularınızda dengeye dönmenize yardımcı olur.

Turkuaz Mavi Tonlu doğaltaş mineraller merkezleme ve Dengeleme kristalleridir.

Eğer hayatınız dengede değilse yani zihniniz duygu ve düşünceleriniz karmaşık bir haldeyse bu dengesizlikten kurtulmak için turkuaz ışınlar sizi tekrar merkeze döndürebilir. Turkuaz renkli taşlarda oluşan bu ışınlar pozitif yansımalar olarak size geri dönecektir.İçinizde yaşadığınız fırtınaların sakinleşmesine ve dengelenmesinde aktif rol alırlar. Bu doğaltaş mineralleri genellikle takı aksesuar olarak üzerimizde bir yüzük, küpe, bileklik yada kolye olarak taşıyabiliriz.  Akuamarin ve Turkuaz taşlarını mavinin tonlarını en güzel ve etkili yaşatan taşlardandır. Turkuaz ve mavi renkli kristaller stresi azaltır, aşırı uçları nötirize eder, sakinlik ve huzur sunarlar.

Doğaltaşların Kullanımı

Özellikle bayanların tercih ettiği doğaltaş takı ve aksesuarlarda yaş sınırı olmaksızın kullanımı yaygındır, bayanlar daha çok doğaltaş yüzük ile parmaklarında sürekli bu turkuaz ışınları görebilirler, aynı şekilde doğaltaş bileklikler de sürekli göz önünde bulunduğundan etkilidirler bu iki takı aksesuarın dışında doğaltaş küpe ve doğaltaş kolye modelleri de size kendinizi iyi hissetmenizde yardımcı olabilirler. Krizikol taşı (Chrysocolla) kalbe sakinleştirici bir enerji getiren ve negatif enerji (olumsuz enerji) dağıtıcısıdır. Kadınsı bir güç taşı, yaratıcılık öfke gidermek ve korkuyu hafifletmek için kullanılır. Bedeni sakinleştirir, temizler ve yeniden canlandırır. Bu taş gurubu Boğaz çakrasını uyarır ve kalp çakrası ile uyumlu hale getirir ayrıca sitres, kaygı, endişe ve korku temelli dengesizliklerin giderilmesine yardımcı olur.

Turkuaz tonlu taşlar; huzur, barış ve yaşamın istenmeyen yönlerinden korunmak için adeta bir muska taşı görevi görebilir. Eski bir doğum taşıdır ve mükemmel bir meditasyon yardımcısıdır. Bu bir koruma taşıdır endişe ve kötülükleri uzak tutmak için bir muska niyetindedir. Turkuaz doğaltaş iyileştirici ana taşlardan biridir. Aynı zamanda kolye olarak kullanıldığında topluluk önünde konuşma korkusu olanlar içinde etkili bir iletişim kristalidir.  Konuşmacıyı daha sevgi dolu, daha etkili ve yaratıcı ve dürüst yapma yeteneklerinede sahiptir. Turkuaz taşı huzur empati ve pozitif düşünme ve kadim bilgeliğe duyarlılığı arttırır, Arkadaşlar, eş ve dostlar arasındaki bağlantı yollarını genişleterek bu iletişim esnasında sevginin karşı tarafa aktarılmasında yardımcı olurlar.

Başkalarından gelen olumsuzluklarla baş etmek zordur ancak zamanla önlenebilir ilk çözüm onlardan uzaklaşmaktır eğer size kendinizi kötü hissettiriyorsa bir süreliğine mesafeyi açmayı deneyebilirsiniz. Rahatsız olduğunuz durumu veya davranışı anlatmanız ve tekrarlanmaması da istemeniz durumun düzelmesinde etkin rol alabilir.

Güçlü olun bu bir yıldırma politikası olabilir! Asla izin vermeyin.

Olumsuz düşünceler gece ve gündüz boyunca uyanık kaldığımız her an bizimle birlikte olan bir duydu durum karışıklığıdır ve netleştiremediğimiz düşüncelerden ibarettir. Size doğru olmayan endişe verici sözler ve düşünceler söyleyebilirler öz güven ve öz değerimizi düşürebilirler bu bir savaş stratejisidir bunlar depresyona bile neden olabilecek durumlardır. Olumsuz düşüncelerin üstesinden gelmemiz gerekiyorsa Turkuaz Renklerde ve Akuamarin, sultanit taşlarından yapılmış olan kolye, küpe, bileklik ve yüzükleri kullanmanızı öneririz.

Burada yer alan bilgilerin doğruluğu %100 olarak kanıtlanmamış olup yapılan araştırma ve deneysel sonuçlar göz önünde bulundurularak anlatılmıştır. Etkiler kişilere göre değişiklik gösterebilir, önemli olan kurgu, kaygı ve endişelerimizin tamamen kuruntu ve bir hayal ürünü olduğudur ve bu sürekli tekrarlayabilir önemli olan kendinize yeni bir başlangıç için bir tarih belirleyin hatta şimdi derin bir nefes alın,  rahatlayın ve şimdi daha güçlü olarak yeniden başlayın.


olumsuz düşüncelerden kurtulma