Koç Burcu Kadını ve Erkeğinin Özellikleri & Doğal Taşları

Koç Burcu Kadını Özellikleri, Sevdikleri, Yapısı ve İlgili Doğal taş 'ları

"Koç Burcu Kadını" Kendinden emin ve hırslı olan koç kadını girdiği her ortamda dik duruşu sayesinde kendini belli eder. Dışarıdan soğuk yapıda gözükse bile aslında biraz sohbet etseniz ne kadar sıcak kanlı ve konuşkan olduğunu hemen anlarsınız. Koç burcu kadını cana yakın ve enerjiktir. Her konuda hırslı olan koç burcu yardımseverdir ve etrafındakilere yardım etmekten çok keyif alır. Her zaman ilginin merkezinde olmayı sever, çekiciliğiyle her zaman gözde konumdadır, cazibe sahibidir ve bir çok erkeği rahatlıkla baştan çıkarabilir. İhtiraslı ve iddialı olmayı sever. Liderlikten vazgeçemez. İş hayatında idealist ve hırslı olmasıyla dikkat çeker. Kendine bir hedef belirler ve o yolda şaşmadan ilerler. Koç kadını kırılgan bir yapıya sahiptir ve size en küçük olayda bile kırılabilir. Bu burç kadını yaptığı kaprislerle dikkat çeker. Çabuk sinirlenip parlar ve aynı hızda çabuk unutur. Bu burç kadınının canını yakmaya ve üzmeye sakın kalkışmayın; çünkü karşınızda aniden tırnaklarını çıkarmış bir koç kadını görebilirsiniz. İstediği gibi sonuç alamadığı olaylarda kendini eleştirir ve kendini içten içe hep sorgular. Evine ve ailesine düşkündür, aile içindeki huzursuzluktan muhakkak kaçınır.

Koç Burcu Kadını Hangi Doğaltaşları Tercih Etmeli

Koç burcu kadını için Doğal taşları işlenmemiş halde yanımızda taşımamız oldukca zor olmaktadır, oysaki bu doğal taşları birbirinden farklı tasarımlarla doğaltaş küpe, doğaltaş yüzük, doğaltaş kolye, doğaltaş bileklik veya doğaltaş takı setleri gibi sıra dışı ve özel tasarımlarla yanımızda çok şık ve ilgi çekibi birer takı aksesuar olarak taşıyabiliriz. koç burcunun uyumlu olduğu doğaltaş elementleri şöyle sıralayabiliriz; Akik, Sitrin, jasper, Kantaşı, Yakut, Hematit, Ametist, Akuamarin 

AKUAMARİN Taşı: Bereket ve uğur taşıdır. Sezgileri kuvvetlendirir. Kendine güveni artırır. Strese ve gerginliğe iyi gelir. Meditasyon için yararlıdır. Belleği berraklaştırır. Solunum yolları rahatsızlıklarına, boğaz ağrılarına, astım, bronşit ve troid bezi rahatsızlıklarına iyi gelir.

AKİK Taşı : Stresi yok eder. Enerji verir, akıl ve mantık gücünü geliştirir. Nazara karşı koruma sağlar, hamilelikte anne ve bebek için faydalıdır. Tansiyonu dengeler.

HEMATİT Doğal Taşı : Stresi azaltır. Hafızayı kuvvetlendirir. Kan dolaşımını düzenler. Eklem romatizmalarına karşı etkilidir.

JASPER Doğal Taşı : Karaciğer, dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir. Güçlü ve tedavi edici özelliklere sahiptir. Sindirim sistemini ve safra kesesini güçlendirir. Endokrin sisteminde dengeyi sağlar. Kişinin kendini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar. Fiziksel direnci artırır.

KANTAŞI Doğal TaşıAnlayışı ve hafızayı kuvvetlendirir. Zihni karmaşık düşüncelerden arındırır. Duygusal, zihinsel engelleri ortadan kaldırır. İnsanı zayıflık ve cesaretsizlik duygularından kurtarır.

SİTRİN Doğal Taşı: Başarı taşıdır. Aurayı temizler, negatif enerjiyi dağıtır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Antioksidan etkilidir. Göz hastalıklarına karşı koruyucudur.

AMETİST Doğal Taşı : Aşk taşıdır. Negatif elektrik yükü taşıdığından bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir. Negatif enerjiyi toplayarak pozitif enerjiye dönüştürür. Depresyona faydalıdır. Şifa bakımından en güçlü taştır. Cilt ve göz hastalılarına iyi gelir. Uykusuzluğa iyi gelir. Pembe kuvarsla birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur.

YAKUT Doğal Taşı : Negatif enerjiyi bedenden atar, dışarıdan gelecek olumsuz etkilere karşı kalkan görevi görür. Kalbi aşka ve evrensel sevgiye açar. Eşler arasındaki kavgayı önler. Özgüveni artırır. Bağışıklık sistemini destekler. Kan dolaşımının düzenli çalışmasını sağlar. Yüksek ateşi düşürür. Düşük tansiyonu dengeler.

 

Koç Burcu Erkeği Özellikleri, Sevdikleri, Yapısı ve İlgili Doğal taş 'ları

Koç burcu erkeği beyefendidir ve bulunduğu ortamlarda saygınlık uyandırır. Cana yakın olması sayesinde tanıdığı tanımadığı herkesle çok rahat iletişim kurar, istemediği kişileri ise rahatlıkla kendisinden uzak tutmayı başarır. Onu asla yorgun ve bitkin bir halde göremezsiniz, çok güçlü ve enerjiktir. Yorgunluktan asla şikayet etmez. Bir koç erkeği uzaktan bakıldığında sakin ve hatta tembel gözükebilir ama bu sizi yanıltmasın onun enerjisine yetişmek çok zordur. Her daim yeni maceralara atılmak için hazırdır, sunduğunuz gezi planlarını reddetmeyecektir. Kırıldığı zaman karşı tarafı kırmaktan asla çekinmez. Özgürlüğüne önem verir. İhtiyacı olanların yardımına koşmayı ve onlara yardım etmekten büyük mutluluk duyar. Hayatın her alanından zevk almak ister. Koç burcu erkeği kendi fikrinin doğru olduğuna inanır aksi ispatlansa bile bu tutumundan vazgeçmez. Maddiyata değer verir, maddi açıdan kısıtlanmaktan hoşlanmaz.  Ev hayatında otoriteyi elinde tutmayı sever ve asıl huzuru evinde bulur. Sevmediği işlerle uğraşmak ona eziyet olarak gelir, sevdiği işi ise keyifle sıkılmadan yapar. Dayanıklı, cesur ve öncü kişiliklidir. Aceleci ve sabırsızdır.

Koç Burcu Doğum Tarihi : 21 Mart – 19 Nisan

KADIN: Kıskanç, çekici ve cana yakın

ERKEK: enerjik, bonkör, otoriteyi elinde tutmak ister

Elementi: Ateş

Niteliği: Öncü

Rengi: Kırmızı

Koç burcu doğal Taşı: AKİK, Sitrin, jasper, Kantaşı, Yakut,Hematit,Ametist, Akuamarin

Yönetici  Gezegeni: Mars