SANATSAL İLHAM İÇİN DOĞALTAŞLAR

İlham bize her an gelebilir. İşyerinde çalışırken, dinlenirken, uzanırken ve duşta. Bazen ilham istediğimiz gibi gelmez özellikle bir sanatçı olduğunuzda bu durum sanıldığından çok daha zor olabilir. Herhangi bir sanatsal olayda resim, yazı, müzik veya heykel olsun ilham ilk adımdır. Peki bu ilk adım çok uzakta göründüğünde ne olur? Doğaltaşların sanatsal yolculuğumuz boyunca bize ilham verebilecekleri sizi şaşırtmasın. Doğaltaşlar ilham kaynağı olarak bize hizmet edebilirler ve ilham almak, bir şeyler üretmek, zihni açmak, enerji toplamak ve kreasyonlar yapmak için için ihtiyacımız olan desteği verebilirler.

Doğaltaş takı ların iyileştirme gücü hakkında biraz araştırma yaptıysanız, ametist taşının genellikle sanatçı taşı olduğunu okumuşsunuzdur. Geçmiş zamanlardan yeniye ulaştırır ve görünür spektrumun kırmızı ucunu algımızın diğer ucudaki menekşe ile birleştirir. Zamanı ve rengi birbirine bağayan mor-kırmızı ışınıdır ametist. Bu güçlü renk kendisi gibi güçlü hisleri biraraya getirir etrafını sararak sağlamlaştırır. Hayatınızı yeni yaşamla birleştirir ve büyük yaşam çemberini bir defa daha tamamlar.

Yaratıcılığın her insanın içinde zaten var olduğuna Aksesuar Ara ailesi olarak inanmaktayız. Belkide tam bir sanatçı ruhuna sahipsiniz ama bunu bilmiyor olabilirsiniz. Sanatsal açıdan ilham almanız için üzerinde ametist kristali bulunan bir aksesuar öneriyoruz, ametist kristali doğaltaş kolye, doğaltaş yüzük, doğaltaş küpe veya bilekliklerinizde rahatıkla kullanabilirsiniz. İlham kaynağı olarak mükemmel bir taştır. Aklınızdan geçenleri ve ruhunuzda hissetlerinizi somutlaşmatırmanızı sağlar. Görselleştirmenize, oluşturmanıza ve icat etmenize yardımcı olur. Adeta yaratıcılığınızı uyandırır ve yaratıcılığa teşvik eder. Özellikle  sanatçının taşı, yazarın taşı, ressamın taşı, bestecini taşı olarak bilinir. Sanatsal ilham için ametistten daha iyi bir kristal olamazdı. Zihni boşatıp özgür bırakarak yeni fikirlere kapı açar. Hayal gücünüzü ve sezgiyi güçlendirerek düşünme süreçlerini geliştirir. Ayrıca ortamdaki negatif enerjiyi emerek sakinleştirir ve kendinizi dinlemenize fırsat tanır. Yeni fikirlerin özümsenmesine yardımcı olur, düşünceyi gerçeğe ve eyleme dönüştürererk projeleri hayata geçirir.

ilham için ip uçları

Burada yer alan bilgi ve içeriklerin kesinliği ve doğruluğu %100 kanıtlanmamış olup bir tavsiye niteliği taşımaz. Buradaki yazılar Bir düşünce temeline dayanmaktadır. Olumlu düşünceler olumlu sonuçlar getirebileceğini unutmamamız gerekir. Kadınlar doğaltaşların kullanımı konusunda biraz daha şans sahibidirler ve bu mineralleri özenle hazırlanmış olan takılar üzerinde küpe, yüzük, bileklik veya kolye olarak kullanabilirler.