GÜVEN DUYGUSUNU GÜÇLENDİRMEK İÇİN

Kendimize güvenmek  yaşamın en temel parçasıdır. Güven eksikliği; kişisel değerlerimizi, aile hayatımızı, aşk hayatımızı, arkadaşlıklarımızı ve kariyerimizi derinden ekileyebilir.  Çocukluk döneminde yaşadığımız bir travma, bir ilişkinin bitmesi  veya geçimimizi sağladığımız işimizin kaybedilmesi kendimize ve yeteneklerimize olan güvenimizi kaybememize neden olur. Psikolojik danışmanlık, kendi kendine yardım çalışmaları, aile ve sevdiklerimizin destekleri yanında doğaltaşlar ve bu doğaltaşlardan yapılan aksesuar ları taşımakta kendimize olan güvenimizi artırmak için her daim destekcimiz olabilir.

Güven duygusunu gelişirmeye yardımcı olan doğaltaşlar tabiki sarının parlaklığı ve güneşin gücü olan açık altın sarısıdır. Bu enerjik sarı renk bizi manevi anamda tatmin eder ve hayat içinde gerektiği gibi var olabilmemiz adına gerekli olan enerji ve heyacanı bizlere sunar. Gönül rahatlığı ile altın sarısı doğaltaşlarınızı kolye, yüzük veya küpelerinizde kullanabilirsiniz.

Atın Beril : Atın beril (golden berly - heliodor)  kendimize olan güvenin ve inancın artırılabilmesi için en iyi doğaltaşlardan biridir. Kişinin gücünü geri almasına, özgüven hissi kazanmasına, atılganlık, yardımseverlik, dışa dönüklük özelliklerini kazandırır. Yaşamınızda değişiklikler yapmak istediğinizde son derece kararlılık hissi ve enerji ile ardından başarıya ulaşan yolda en büyük yardımcınız olur. Altın beril liderlik ve asalet taşıdır ve kişinin yaşadığı duygulara tepki yerine bilgeliğe dayalı kararlar vermesine izin verir. Yüksek aklı uyararark zihnin verimli çalışmasını sağlar, daha esnek ve rahat olmak için gerekli desteği sağlar.


Sitrin: Bir diğer önemli taşımız ise sitrin dir. Sitrin muhteşem rengi ile güneşin tüm enerjisi  ve ışıltısını yansıtarak hayattaki sevinç duygusunu kendine çeker, hayat verir,  öfke ve olumsuz duyguları bırakmak için tam kararlılık sağlar. Geçmişi bırakıp benlik saygısını artırarak yeni deneyimlerin tadını çıkararak yaşamınızı sağlar. Sahip olmak istediğimiz hayatın bir yolunu bulabimek için gerekli  yetenekleri  ve heyecanı ortaya çıkarır.


Aytaşı:  güven duygusu için bir diğer vazgeçilmez doğal taş aytaşıdır. Değişim, yeni başlangıçlar, yaratıcılık,sezgi ve öngörü getirir.

Kaybedilen güven duygunuzu geliştirmeye çalışırken Aksesuar Ara biz de açık altın sarısı renginde bulunan doğaltaş takı aksesuarları öneriyoruz. Nasıl ki bi parça güneş bile bizimutlu etmeye yetiyorsa, bu açık altın sarısı renginde bulunan doğaltaşlar da güven, mutluluk ve sevinç duygusunu bizlere aşılar. Güven hayatımızın olmassa olmazıdır. Yalnızca sıkıntılı ve mutsuz olduğumuz zamanlarda değil hayatın her anında iyi ve güçlü hissetmeye ihtiyacımız vardır. Altın Beril, Sitrin ve Aytaşı doğaltaşlarından tasarlanan yüzük,kolye, küpe ve bileklikler kadınlar tarafından sıkça tercih ediliyor.


özgüven ve güven duygusunu güçlendirme

Burada yer alan bilgi ve içeriklerin kesinliği ve doğruluğu %100 kanıtlanmamış olup bir tavsiye niteliği taşımaz. Buradaki yazılar Bir düşünce temeline dayanmaktadır. Olumlu düşünceler olumlu sonuçlar getirebileceğini unutmamamız gerekir. Bayanlar doğaltaşların kullanımı konusunda biraz daha şans sahibidirler ve bu mineralleri özenle hazırlanmış olan takılar üzerinde doğal taş küpe, yüzük, bileklik veya kolye olarak kullanabilirler.