Boğa Burcu Kadını ve Erkeğinin Özellikleri & Doğal Taşları

Boğa Burcu Kadını Özellikleri, Sevdikleri, Yapısı ve İlgili Doğal taş 'ları

Boğa kadını Sevgiye ve aşka önem verir. Çok özenli ve zevkli bir kadındır, kendine bakmayı ve kendisiyle ilgilenmeyi sever. Her zaman beğenilen aranılan kadındır, her zaman çekici ve güzeldir. Güvende olduğunu bilmek ve hissetmek ister. Son derece cana yakındır. Boğa kadınını sinirlendirmek pek kolay değildir, çabuk sinirlenmez ama; sinirlendiği zaman da gözü hiç bir şey görmez ve onu sakinleştirmek zaman alır. Mantıklı bir kadındır ve konuşmalarıyla herkesin gönlüne taht kumayı başarır. Espiri yapmaya ve güldürmeye bayılır ancak; dozunda tutar. Yeni girdiği ortamlarda insanlarla diyalog kurmakta hiç zorlanmaz. Çok kolay bir şekilde arkadaş edinir ve arkadaşlıklarını, dostluklarını bir ömür sürdürmeyi başarır. Kendine güveni en yüksek seviyededir, bu güven duygusu sayesinde her zorluğun üstesinden geleceğine inanır ve gelir. Aklına koyduğu her şeyi başarabilecek güçte bulur kendini. Gösterişe çok meraklıdır. Boğa kadını hayattan zevk almasını ve doya doya yaşamasını sever. Başkaları için para harcamaktan hoşlanmasa da kendi için para harcamaktan çekinmez; yeter ki keyif alacağı şeylere harcasın. Ayrıca dışarıdan çok çılgın ve iddialı görünmesine rağmen bir tarafı tutucu ve muhafazakardır.

Boğa Burcu Kadını Hangi Doğaltaşları Tercih Etmeli

Boğa burcu kadını için Doğal taşları işlenmemiş halde yanımızda taşımamız oldukça zor olmaktadır, oysaki bu doğal taşları birbirinden farklı tasarımlarla doğaltaş küpe, doğaltaş yüzük, doğaltaş kolye, doğaltaş bileklik veya doğaltaş takı setleri gibi sıra dışı ve özel tasarımlarla yanımızda çok şık ve ilgi çekici birer takı aksesuar olarak taşıyabiliriz. Boğa burcunun uyumlu olduğu doğal taş elementleri şöyle sıralayabiliriz; Turkuaz, krizopraz, safir (mavi), mavi akik, zümrüt

AKİK Taşı : Stresi yok eder. Enerji verir, akıl ve mantık gücünü geliştirir. Nazara karşı koruma sağlar, hamilelikte anne ve bebek için faydalıdır. Tansiyonu dengeler.

ZÜMRÜT Taşı : Bağışıklık sistemi, sinir sistemi, kalp, ciğer ve böbreği kuvvetlendirdiği bilinir. Beden, ruh ve zihin için tonik vazifesi görür ve kuvvetli bir duygusal dengeleyicidir. Bolluk, sevgi, iyilik, sakinlik, denge ve sabır unsurlarını içerir. Zümrüt’e kimi yerlerde koşulsuz aşk taşı da denmektedir. Sevgililerin birbirlerine verebileceği en iyi hediye olarak görülür.

TURKUAZ Taşı : İletişim, sadakat ve dostluğu sembolize eder. Nazara karşı etkilidir. Kemiklerin sağlıklı kalmasını sağlar, kemik erimesinin önlenmesine yardımcı olur. Migreni hafifletir. Öksürüğü azaltır. Kan dolaşımı, ciğerler ve solunum sistemini destekler. Tansiyonu düzenler.

KRİZOPRAS Taşı : Zafer taşıdır. İyimserlik, neşe ve iç huzur verir. Nörolojik rahatsızlıklarda dengeleyici, depresyon durumunda rahatlatıcıdır.

 

Boğa Burcu Erkeği Özellikleri, Sevdikleri, Yapısı ve İlgili Doğal taş 'ları

Boğa burcu erkeği çevresinde sağlam karakteri ile bilinir, özgürlüğüne çok düşkün, çok kıskanç ve inatçıdır. Özellikle sinirlendiği zaman inadından vazgeçmez ve diretir. Değer verdiği bir konuda zafer kazanmak için elinden geleni sonuna kadar yapar. Mücadeleci bir ruha sahiptir. Az konuşması, içe kapanıklığı ve utangaçlığı ile çevresindekileri şaşırtır. Sakin yapıda, huzurlu ve birazda mahcuptur.  Evde sözünün geçmesini ve her şeyin ona sorulmasını ister. Evinde vakit geçirmekten ve televizyon karşısında zap yapmaktan keyif alır, rahatlarına düşkündürler. Tüm günü evde miskinlik yaparak geçirebilir. Hastalandığı zaman küçük bir çocuğa dönüşür ve ilgi gösterirseniz size daha çok bağlanır. Detaylı ve hızlı düşünür. Düzenli olmaktan hoşlanır. İştahı her zaman çok açıktır, yemeğe düşkündür. Lüks ve konfora önem verir. Sağlıklı ve güçlü bir erkektir.  Uyumlu sevecen bir ev erkeği olur.  Birlikte olduğu kadına sadık kalır. Boğa burcu erkeği karşı cinsin igisini her zaman çeker.

Boğa Burcu ve Kadını Genel Nitelikleri

Boğa Burcu Doğum Tarihleri : 20 Nisan – 20 Mayıs

KADIN: Sadık, aklına koyduğunu yapar

ERKEK: Kıskanç inatçı, yemeğe çok düşkündür

Elementi: Toprak

Niteliği: Sabit

Rengi: Mavi, lila

Taşı: Turkuaz, krizopraz, safir (mavi), mavi akik, zümrüt

Yönetici  Gezegeni:  Venüs