Ametist Taşı Nedir? Özellikleri Faydaları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Ametist Taşının Faydaları ve Özellikleri

Ametist Doğal taşı hakkında özet bilgi...

Ametist taşı Doğaltaşlar kategorisinde çok popüler olan ve tercih edilen taşlardan birisidir. Enerji ve farklı frekanslarla yüklü olan bu taş kişi üzerinde, mutluluk sevinç ve yaşam kaynağı hislerini yükseltmekte ve canlandırıcı bir etki ile kişilere pozitif enerji vermektedir.  Bu taşın yaydığı pozitif frekanslar size enerji sağlar.  Ametist doğal kristal / mineral taşı eski dönemlerden günümüze kadar her geçen gün popülerliğini arttırarak kullanılmaya devam edilmiştir.

Ametist Doğaltaşı Nerelerde Kullanılmaktadır?

Ametist Doğal taşı günümüzde teknoloji ve sanatın da yüksek rekabetli bir ortamda gelişmesi ile birlikte farklı tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Dark Pembe – Mor tonları ile berrak kristal, saydam ve yarı saydam oluştuğu ortama göre ise de mat ve pürüzlü yüzeylere sahip olabilmektedir. İşlenmesi ve sertlik düzeyi yüksek olduğu için işlenme sonrasında daha da çok değer kazanmaktadır.  Bu taşın mistik ve doğal büyülü güçleri olduğuna da inanılmaktadır.

Ametist taşının genel olarak kullanım alanları:  doğaltaş ametist kolye, doğaltaş ametist yüzük, doğal taş ametist küpe ve ametist bileklik modelleri olarak sanatsal anlamda tasarım ürünlerde kullanılmaktadır. Daha çok kendine güvenen yada kendisindeki öz güven eksikliğinin giderilmesinde kullanılan bu doğaltaşlı takılar, kolye, bileklik, yüzük ve küpe olarak 4 ana aksesuar kategorisi için işlenmektedir. Aksesuar Ara olarak doğal taşlar üzerinde yaptığımız çalışmalar ve araştırmalar ile kullanıcılarımızın ilgisini çekebilecek doğaltaş ametist ürünlerini satışa sunduk. Türkiyenin en büyük aksesuar sitesi olan aksesuarara.com olarak en şık gösterişli ve özel ürünleri seçiyoruz.


ametist doğaltaş küpe

Bayan kolye, küpe ve yüzüklerde kullanılan ametist taşı ile birbirinden şık ve gösterişli takı aksesuarları üretilebilmekte bu taş özel işlemlerden geçirilerek takıya uygun hale getirilmektedir. Çok açılı kesim ile ışığı farklı açılardan yansıtarak efsane bir görünüm oluşturur.  Bayanların boyunlarında kullandığı doğaltaş ametist kolye ile şıklık ve zarafetine zarafet katmakla birlikte kendisine de ayrı bir öz güven taşımaktadır.  Yine bayan yüzüklerin tasarımında gümüş ile birleşerek gerek eskitme gerekse modern tasarımlarla bütünleşebilmektedir mor yapısı sayesinde allık ve dudak pembeliği ile uyum sağlamaktadır. Parmaklardaki yerini alan ametist doğal taşlı yüzük sayesinde daha zarif ve şık parmaklara kavuşacaksınız yazımızın devamında okuyacağınız ametist taşının faydaları ve özellikleri ile daha çok sahip olmak isteyeceksiniz.

Ametist Taşının özellikleri ve faydaları nelerdir ?

Ametist doğal taşının fayda ve özellikleri  o kadar farklıdır ki kişiler kullanmaya başladıktan sonra kendilerinde olan değişimleri hissedebilirler. Bu değişimleri gerek psikolojik gerekse de fiziksel olarak deneyimleyebilirsiniz; Ametist taşı ile tasarlanan kolye, küpe, yüzük ve bileklikler, kullanan kişilere motivasyon ve odaklanma hızının artmasına daha özgün çalışmaya, ametist mineralinin yapısındaki kimyasallar neticesinde sakinleştirici bir etkisinin yanı sıra, korku, sitres, öfke gibi duyguları bastırarak pozitif frekansa dönüştürür. Sezgi ve hisleri kuvvetlendirir, kederli ve endişeli durumları yok etmeye yardım eder. Zihin ve düşünce gücünü destekleyerek arttırdığına inanılmaktadır. Diğer bir fayda kolu ise sağlık üzerinde yorumlanabilir ; Ametist taşı uykusuzluk ve uykuya dalma problemlerine karşı etkili bir sakinleştiricidir, motivasyon sağlamak ile birlikte hafızanın da net olmasını destekler, Kalp ritmi ve tansiyonu dengelediğine de inanılmaktadır bunların yanı sıra solunum ve sindirim yolu sorunlarına da iyi geldiği düşünülmektedir.

ametist dogaltas kolye


Ametist taşı için Burada yer alan bilgiler sadece özetlenmiştir. Bu bilgilerin Kesinliği kanıtlanmamış olmak ile birlikte eski tarihten günümüze kadar gelen inanış ve düşünce biçimlerini temsil eder. Evet taşların enerji ve farklı frekansları olduğu reddedilemiyecek bir gerçektir.


ametist taşlı yüzük